Київська міська прокуратура повідомила, що викрила крадіжку бюджетних коштів під час ремонту вентиляційних систем у столичних школах у Святошинському районі. Ідеться про привласнення понад 600 тисяч гривень. Цю закупівлю організовувало Управління освіти Святошинської району Києва. Згідно з судовим реєстром, правоохоронці зараз розслідують ще одну можливу крадіжку бюджетних коштів під час іншого ремонту вентиляційних систем у школі столиці. Підозрюють і посадовців з управління освіти.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
За описом прокурорів, йдеться про закупівлю, яку Управління освіти Святошинської району Києва оголосило у кінці вересня 2021 року. Тоді з бюджету Києва були готові виділити 1,1 млн грн на ремонт вентиляційної системи приміщень 10 шкіл у Святошинському районі.
За ці гроші вимагали від підрядника провести механічне, вологе очищення вентиляцій у школах, продезінфікувати устаткування та провести ремонтні роботи.
На закупівлю прийшло троє підрядників: ПП «ЮГСТРОЙ 17», ТОВ «СЕРВІСНА КОМПАНІЯ «МЕТАЛІСТ» та ТОВ «Рона Інжиніринг». Під час аукціону перемогло ТОВ «РОНА ІНЖИНІРИНГ» і з цією компанією уклали договір на 1,096 млн грн. Компанія зобов’язалась до кінця 2021 року виконати усі роботи.
Під час перевірки укладених договорів та іншої документації правоохоронці виявили переплату. «Завищивши вартість використаних матеріалів та обладнання, керівник вказаної підрядної організації вніс неправдиві відомості до актів приймання виконаних робіт та в подальшому привласнив понад 600 тис. грн», — пишуть правоохоронці.
Підозрюють у крадіжці коштів колишнього директора ТОВ «Рона Інжиніринг» Сергія Верозуба. Йому інкримінують службове підроблення (частина 1 статті 366 КК України) та привласнення бюджетних коштів (частина 4 статті 191 КК України). Якщо суд його визнає винним, то чоловіку загрожує 8 років в’язниці, три роки заборони займатися певною діяльністю та штраф.