Про масштабні розкрадання на експорті зерна через Одеський порт.
Знову почалися розмови навколо зернової угоди. Але в Україні ще й досі триває слідство щодо несплати мільйонних податків державі компаніями ТОВ “Толанс”, ТОВ “Лівіон”, ТОВ “Інтегра Лайт”, ТОВ “Менті”, які вивозили зерно через Одеський порт. До того ж двічі підсанкційний російський бізнесмен Олексій Федоричев є власником ТОВ “ТІС-Зерно” і ТОВ “ТІС-Міндобрива” й заробляє десятки мільйонів на українському зерні. Аналітики “СтопКору” спробували розібратися, що це за компанії, як вони працюють на зерновому ринку України та чому на маніпуляції в одеському порту заплющувала очі митниця?
Під час саміту ООН президент Туреччини Реджип Ердоган повідомив президенту України Володимиру Зеленському, що уже почав працювати по відновленню “зернової угоди” та розглядає новий механізм, про це на початку липня написали ЗМІ. Для нашої держави це вкрай важливе питання, адже підприємці зможуть продати зібрані зернові, а держава отримає в казну такий необхідний під час воєнного стану податок. Але хотілося б, щоб держава знову не залишилася майже ні з чим, як минулого разу. Пригадуємо, як Україну після попередньої “зернової угоди” штормило більше року – Польща, Румунія, Угорщина, Болгарія та Словаччина відмовились від імпорту наших зернових, відбулися протести фермерів, перекриття пропускних пунктів на кордонах, висипання зерна з вагонів, смерті українських шоферів у чергах на пропускних пунктах.